Predstava Roko i Cicibela

U sklopu Vrućiškog ljeta 2019, na jedinstvenoj pozornici,plaži Divna uz samo more gdje se šum valova miješa sa izgovorenim riječima glumaca, članovi Ritam igre Split izveli su pred oduševljenom publikom predstavu "Roko i Cicibela".

Malo tko ne zna istinitu priču o Roku i Cicibeli,najromantičnijem paru splitske povijesti.Prvi ju je zapisao Marko Uvodić,a kasnije dramaturški obradio Miljenko Smoje.Igrala se na sceni HNK Split od 1983. god. sa Borisom Dvornikom i Nevom Bulić (u filmu sa Samkom Sokolović). Fokus predstave stavljen je na ljubav i siromaštvo koje je velika prepreka u ostvarivanju želja,ali u isto vrijeme ne znači puno kao jamstvo životne sreće.
U ulogama su mlade snage: Roko-Ivan Baranović i Cicibela-Katarina Romac.

Organizatori: Udruga Vrućiški bali uz pokroviteljstvo Općine Trpanj i TZO-Trpanj.

Nedavni događaji

• moje ime je duška