Izložba STARA RADIJA

Suosnivač i član Udruge Vrućiški bali Milan Lepetić godinama se, nekada manje, nekada više, bavi sakupljanjem starih radio aparata, popularno zvanih "stari lampaši". U svojoj kolekciji ima oko 35 radija, od kojih su samo neki još uvijek u funkciji. Nažalost, nikad se nije odlučio za njihovu restauraciju, tako da su radija u stanju kako ih je dobio od prijatelja, našao odbačenima i slično.
Ova izložba ima za cilj pokazati današnjoj generaciji kako je nekada bilo, a onim starijima, posebno nostalgičarima i ljubiteljima vintage-radija, evocirati sjećanja na radija koja su imalli njihovi bake i djedovi i roditelji, ili su samo bili dio „stare kuće“.
Najstariji radio datira iz 1928. godine, a najmlađi iz 1960.
Dok danas mnoge uređaje već mijenjamo nakon godinu, dvije, ovdje su stvari, stare preko 50 godina i koje još uvijek rade, a i koje se još uvijek mogu popraviti.
Ovo je samo dio kolekcije, onaj dio kojeg je Milan donio na Vrućicu da ga malo uredi. Drugi, bolji i sačuvaniji dio je u Splitu.

Nedavni događaji

• moje ime je duška